Obrazy z miastami w Twoim domu

Obrazy na płótnie to całkiem nowy trend w wyposażeniu wnętrz i nowoczesnym designie. Pozwalają one bardzo niskim kosztem osiągnąć ciekawe efekty, które nadadzą naszemu wnętrzu efekty takie jakie sobie zamarzymy.

Obrazy na płótnie miasta

Chcąc ożywić nasze pomieszczenia, czy to salon, czy pokój dziecięcy, czy też sypialnia możemy umieścić w nich obrazy miast. Tego typu tematyka obrazów powoduje, że w pomieszczeniu coś się „dzieje”. Obraz miasta staje się częścią naszej przestrzeni i mimowolnie spoglądamy na niego w ciągu dnia. Obrazy z miastem dają nam napęd do działania.

Obraz miasta nocą czy za dnia

Możemy to rozpatrywać w kategorii indywidualnych upodobań, ale to czy obraz miasta będzie na jasnym czy ciemnym tle zależy również od koloru naszych ścian, a także nastroju jaki możemy w ten sposób osiągnąć w pomieszczeniu.
Z regułu ściany w pomieszczeniach zamieszkanych takich jak salon czy sypialnia mają jasne kolory więc obrazy na płótnie z miastem nocą będą znacznie odcinać się od kolorystyki pomieszczenia.

Obrazy z miastami kolorowe czy czarno-białe

Dosyć spory odsetek obrazów miast stanowią obrazy czarno-białe. Te dwie kontrastowe barwy stanowią ciekawe podkreślenie klimatu miasta widocznego na płótnie, wprowadzają specyficzny klimat bardzo lubiany przez całą rzeszę kupujących. Ciekawym elementem są również kolorowe elementy na czarno białym tle obrazu z miastem, przykładowo czerwona parasolka, czy też czerwona budka telefoniczna na czarno białym obrazie Londynu.

Perspektywa w obrazach miast na ścianę

Na pewno spotkaliście się z obrazami optycznie powiększającymi pomieszczenia. W przypadku obrazów miast taki efekt możemy osiągnąć za pomocą obrazów na których widzimy oddalającą się od nas ulicę. W takim wypadku odnosimy wrażenie, że za naszą ścianą jest jeszcze długa ulica. Wieszając obrazy z miastami o dużej powierzchni możemy wzmocnić ten efekt trójwymiaru.