Sypialnia – nasza twierdza

W każdym mieszkaniu jest takie miejsce, które skrywamy przed ciekawymi spojrzeniami gości, nieważne, jak nam bliskich. Są to miejsca, które są przeznaczone jedynie dla nas i dla naszych partnerów czy dzieci, w których przechowuje się swoje najbardziej prywatne i osobiste rzeczy. Dla większości z nas takim miejscem jest właśnie sypialnia, czyli miejsce, gdzie najczęściej jesteśmy bez makijażu, w podomce albo w piżamie lub nawet nago, gdzie leżymy podczas choroby, skąd wstajemy każdego ranka do pracy. Jest to najbardziej „nasze” miejsce w całym domu; to tutaj szukamy zawsze ukojenia. Ważne są więc w tym miejscu również dodatki, takie jak specjalne zdjęcia na ścianie – http://bajkoweobrazy.pl/obraz-na-plotnie-34-Obrazy-Kanion.html.

 

Co powinno znaleźć się w sypialni?

Miejsce takie jak sypialnia przede wszystkim nie powinno być malowane w krzykliwe, mocne kolory, takie jak czerwień, bowiem ta właśnie barwa wyzwala w nas agresję; również czerń nie jest zbyt polecana, ponieważ przytłacza i zmniejsza przestrzeń. Najlepsze są jasne, raczej stonowane kolory, jak beże czy brązy.

 

Dodatki mają znaczenie

Również dodatki są bardzo waznym elementem; warunek jest jeden: muszą nam się dobrze kojarzyć. Mogą to być na przykład ulubione obrazy (http://bajkoweobrazy.pl/obraz-na-plotnie-77-Obraz-Sloneczniki.html), zdjęcia naszych najbliższych czy pamiątki z podróży. Wszystko, co dobrze nas nastraja i przynosi uspokojenie będzie odpowiednim dodatkowym wyposażeniem, który da nam jeszcze większe poczucie komfortu.

2 komentarze

  1. Zdjęcia męża i dzieci mam właśnie tylko w sypialni.

  2. Też jestem zdania, że sypialnia nie powinna być dostępna do oglądania dla wszystkich gości, którzy przychodzą do mieszkania.

Zostaw komentarz